Kawa popijana na zdrowie

Kategorie Kawa dla zdrowia

Święta Bożego Narodzenia już niebawem. To czas rodzinnych spotkań, których integralną częścią pozostaje picie kawy. Jest podawana podczas deseru, pomaga też przetrwać świątecznych rajd po domach krewnych i przyjaciół. Dobra informacja jest taka, że kawę można pić bez szkodzenia zdrowiu. Czarny napój bywa nawet wsparciem organizmu, zwiększając odporność na niektóre choroby. O tym jak pić kawę, by wychodziła na zdrowie, pisze w swojej książce Bob Arnot. Kawa dla zdrowia. Energia, smak i sposób na długowieczność to praktyczny przewodnik po świecie kawy. Można go śmiało wręczyć jako prezent, ucieszy nie tylko miłośników mocnego espresso.

Mity na temat kawy

Bob Arnot mierzy się z najczęstszymi mitami na temat kawy. Udowadnia, że pita regularnie nie musi szkodzić. Podpowiada, jak korzystać z jej pozytywnych własciwości. Zdaniem autora książki Kawa dla zdrowia. Energia, smak i sposób na długowieczność kluczowe znaczenie ma:

  • korzystanie z ziaren odpowiedniej jakości,
  • świadome wybieranie gatunku kawy,
  • by nie przesadzać z ilością spożywanej kawy.

Kawa pita z głową wspiera między innymi mózg, układ krążenia czy wątrobę. Wpisuje się w profilaktykę między innymi cukrzycy, demencji, a nawet nowotworów. Jej niekorzystny wizerunek wynika zatem przede wszystkim z niewiedzy, jakie ilości kofeiny są bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. Po lekturze książki Kawa dla zdrowia czytelnik nie będzie miał wątpliwości, czy pić kawę. Chętniej i odważniej sięgnie po filiżankę, a przede wszystkim zyska informacje przydatne podczas zakupów.

Kawa na świątecznym stole


Na większości świątecznych stołów w Polsce pojawia się kawa. Z biegiem lat rodacy coraz rozważniej podchodzą do jej zaparzania, czego dowodem jest rosnąca liczba profesjonalnych ekspresów w polskich domach. Całodniowe biesiadowanie będzie łatwiejsze do przetrwania z filiżanką ciepłego napoju z kofeiną. Bob Arnot podpowiada, jak można złagodzić wpływ kawy na organizm. To dla tych, którzy chcieliby delektować się kolejnymi filiżankami. Liczący na szybki zastrzyk energii znajdą w książce porady odnośnie intensyfikowania działania kawy. Warto pamiętać, że ta ostatnia może się pojawiać nie tylko w tradycyjnej płynnej formie. W książce Kawa dla zdrowia znalazły się porady, związane z wszechstronnym zastosowaniem kofeinowego napoju w kuchni. Przy okazji świąt takie nietypowe przepisy to dobra ciekawostka. Wykorzystując je, można zaserwować gościom jakąś nietypową potrawę. Na pewno zostanie to docenione, a być może przekona się do picia kawy tych gości, którzy dotychczas raczej od niej stronili. Lektura książki Boba Arnota utwierdzi ich w przekonaniu, że warto spróbować dobrej kawy.

Winter obraz autorstwa freepik - www.freepik.com